На думку Ніни Хрущової, суд над Тимошенко демонструє, що Україна повертає до життя одну з базових інновацій радянських репресій: політичні показові суди.
Разом з тим, коментуючи можливі паралелі між справами Ходорковського та Тимошенко, Хрущова зазначає, що справи мають різне підґрунтя. Вона, зокрема, вважає, що процес над Ходорковським в Росії, який також часто називають показовим, відбувся через корумповані закони, прийняті у країні з часу падіння комунізму (у випадку Ходорковського – збирання податків). Проте, ця справа не означала повернення до радянських часів.
Тоді як, на думку Хрущової, «у справі Тимошенко присутні багато елементів гротескних сталінських шарад: майже істеричний прокурор, сумнівний суддя, правитель, який вмив свої руки від справи як Понтій Пілат». Єдиний елемент, якого не вистачає, щоб зробити справу Тимошенко повним відповідником показових судів Сталіна – це каяття відповідача. За сталінських часів політичних ворогів піддавали тортурам у секретній поліції таким чином, що вони визнавали свою провину та публічно просили про помилування. Янукович точно ніколи не вірив, що Тимошенко буде покірно мовчати під час процесу та здасться, відзначає Хрущова.
Крім того, на її думку, завдяки тиску ЄС Янукович може засумніватися чи давати суду дозвіл ув’язнити Тимошенко.
Разом з тим, Хрущова зазначає, що наразі йдеться не лише про долю Тимошенко. Судді та звинуваченню у її процесі має бути теж нелегко. «Більшість тих, хто виконував брудну роботу судових чисток Сталіна в 1930-х роках разом з прокурорами та суддями скінчили сумно», – пише Хрущова. Згадуючи радянську історію суддя Родіон Кірєєв та прокурор Олександр Микитенко мають хвилюватись за своє майбутнє, вважає вона.
Хрущова зазначає, що у випадку, якщо обвинувальний вирок буде винесено та накладено тюремний термін, цілком імовірно, що Янукович та його уряд будуть робити все можливе, щоб дистанціюватись від судді та прокурорів. На її думку, в найближчому майбутньому їм навряд чи загрожує фізична смерть, проте смерть кар’єри є дуже ймовірною.