Працівники ХМЗ захопили перший поверх Херсонської ОДА

2 Березня 2009, 13:53

 

Борис СІЛЕНКОВ Працівники ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» (ХМЗ) захопили перший поверх будівлі Херсонської обласної державної адміністрації і обласної ради.

 
Як передає кореспондент УНІАН, близько 500 робітників ХМЗ прийшли сьогодні о 9.00 до будівлі ОДА і обласної ради в центрі Херсона і вимагали зустрічі з керівництвом ОДА і ради для вирішення питань виплати заборгованості з зарплати.
 
Частину пікетувальників, близько 200 осіб, запросили до малої зали ОДА на першому поверсі будівлі для зустрічі з головою облдержадміністрації Борисом СІЛЕНКОВИМ. Губернатор пояснив працівникам ХМЗ, що з боку адміністрації вже зроблено все, що в її компетенції: питання зараз знаходиться на рівні уряду і вирішується, але для розв’язання проблеми потрібен час. Однак розмова із знервованими відсутністю грошей людьми відбувалася в підвищеному тоні.
 
Після зустрічі люди відмовилися покинути адміністративну будівлю. Як повідомив кореспонденту УНІАН керівник незалежної профспілки «Петровець» Леонід НЕМЧЕНОК, «ми захопили перший поверх адміністрації і будемо утримувати доти, доки не виконають наші вимоги: виплатять борги з зарплати і почне працювати підприємство». На думку Л.НЕМЧЕНКА, люди готові утримувати будівлю до 3-4 діб.
 
На даний час на місце події прибув керівник обласного Управління держохорони. Також чекають на прибуття прокурора області, який має пояснити людям, як триває розслідування відносно посадових осіб ХМЗ.      
 
З лютого, працівники ХМЗ, яким підприємство заборгувало до 5,5 млн. грн. зарплати, захопили адміністративну будівлю заводу. З того часу тривають протести працівників заводу. На даний час власник ХМЗ погасив приблизно 0,92 млн. грн. боргу.