Працівників МВС, які задіяні в АТО, підозрюють у причетності до фінансування бойовиків

25 Листопада 2014, 18:28

Протягом 2014 року група осіб налагодила випуск контрафактної тютюнової продукції на ДП «Тютюнова фабрика «Хамадей», що у Донецьку, а гроші з продажу тютюнових виробів ішли на фінансування угруповань бойовиків «ДНР». Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Згідно з повідомленням, до складу міжрегіональної злочинної групи входили громадяни України з декількох областей та окремі працівники органів внутрішніх справ, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

«Зокрема 22 листопада цього року на території Полтавської і Вінницької областей затримано два вантажних автомобіля, під час огляду яких виявлено та вилучено контрафактні тютюнові вироби відомих міжнародних брендів на суму понад 16,5 млн грн. За оперативними даними частина коштів від вартості реалізованої контрафактної продукції надходила в розпорядження та для фінансування терористичної організації «ДНР», – йдеться у повідомленні.

Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами АТО військової прокуратури Південного регіону України за матеріалами ГУБКОЗ СБУ відкрилоо досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом фінансування в особливо великих розмірах терористичних організацій «ДНР» (ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу).

Окрім того, згідно з текстом, 23 листопада ГУ Міндоходів у Кіровоградській області до ЄРДР внесено відомості про вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу (незаконне виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Нагадаємо, у липні ГПУ запідозрила "Грін-банк" Олександра Клименка у фінансуванні терроризму.

Також повідомлялося, що СБУ блокує окремі електронні гаманці Web money через фінансування бойовиків.