Працівників американської фірми засудили за експорт технологій до Росії

27 Жовтня 2015, 12:12

Федеральний суд Брукліна протягом місяця розглядав справу проти трьох колишніх працівників техаської компанії, вихідців з СРСР. Їх визнали винними у змові з метою нелегального вивозу мікропроцесорів та інших технологій до Росії. Про це йдеться на сайті ВВС.

На лаві підсудних опинилися Олександр Пособілов, Шавкат Абдуллаєв та Анастасія Дятлова. Нині їм загрожує до 20 років ув’язнення.

За даними прокуратури, працівники фірми займалися нелегальним продажем мікроелектроніки усупереч законам Сполучених Штатів у період з 2008 по 2012 рік. Загальна сума операцій з продажу сягає 30 млн доларів.

За словами прокурора, Роберта Кейперса, «підсудні були головними гравцями у масштабній схемі з нелегального експорту технологій до Росії».

Адвокат Абдуллаєва провину підсудного не визнає.

Раніше голова Arc Electronics Inc. Олександр Фішенко визнав свою провину по всіх пунктах звинувачення, серед яких була і діяльність у якості агента Росії. Йому винесуть вирок 14 січня 2016 року. 

Нагадаємо, у США 11 осіб звинувачують у шпигунстві на користь Росії

Як повідомлялось, наприкінці вересня Федеральна прокуратура Німеччини висунула звинувачення в шпигунстві ймовірним російським агентам, які працювали на Службу зовнішньої розвідки Росії, отримуючи за це щорічно приблизно сто тисяч євро. Подружня пара, заарештована рік тому, перебувала у Німеччині понад 20 років.