Працівник СБУ зізнався, що справу «васильківських терористів» сфабрикували

Акценти
11 Січня 2012, 13:35

9 січня в передачі ТВі «Знак оклику» у репортажі про справу так званих «васильківських терористів» оперативний співробітник СБУ Дмитро Єрмакович, який курує нацрух на Київщині, у розмові з свідком Юрієм Бойком визнав факт тиску на свідків та назвав справу в цілому «лайном», яке не варто навіть читати.

Розмову представника спецслужби записали прихованою камерою.

Як повідомлялось, 29 грудня 2011 року представники націоналістичної організації «Патріот України» заявили, що планують зірвати проведення в Україні ЄВРО-2012, якщо влада продовжить репресії проти членів організації.

Раніше організації «Патріот України» заявляли, що ця справа фактично вже провалилася, про що свідчить звільнення одного з високопосадовців СБУ. За словами активістів, у слідства немає жодних доказів причетності членів «Патріота» до цієї справи.

Нагадаємо, 22 серпня співробітники СБУ у Василькові Київської області затримали п’ятьох активістів організації «Патріот України», які 24 серпня начебто планували здійснити вибух у Києві або передмісті за допомогою саморобного вибухового пристрою. За інформацією прес-центру СБУ, оперативники стверджували, що під час вибуху такого пристрою радіус ураження міг би перевищити 100 м. До затриманих більше десяти годин не пускали адвоката. У ніч з 22 на 23 серпня затриманих звільнили.

26 серпня Солом’янський райсуд Києва заарештував на два місяці депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару з організації «Патріот України», яких нібито підозрюють в організації теракту.

90