Прання без зусиль: 5 секретів для ідеально чистих речей

22 Лютого 2024, 18:00

Певно, зо всіма не раз траплялося, що після прання речі втрачали колір чи форму, а стійкі забруднення так і лишалися на тканині? Хороша новина — у тому, що досягти ідеального результату можливо. Але для цього слід знати деякі секрети, що допомагають зробити речі ідеально чистими й уникнути деформації та інших проблем. Практичні поради, які гарантовано спрацюють, читайте у цій статті!

Секрет № 1: сортування речей

Досі перете кольорове разом з білим? Не треба так! Запам’ятайте: першим і найважливішим секретом вдалого прання є відсортовування речей. Вам необхідно розділити їх за кольорами, уникаючи прання яскравих і темних речей разом, щоб уникнути перезабарвлення. Також важливо розділяти різні типи тканин, оскільки кожен з них може вимагати особливого підходу. Не періть одночасно речі з таких матеріалів:

  • Вовна і синтетика. Вовна може збігтися під впливом температури та тертя, тоді як синтетичні тканини можуть сильно деформуватися за високих температур.
  • Бавовна і поліестер. Бавовна потребує прання за високих температур, а поліестер від них деформується. Окрім температури, цим тканинам потрібний різний обсяг води: адже бавовна вбирає вологу, а поліестер відштовхує її.
  • Денім та делікатні тканини. Джинси та інші вироби з деніму можуть бути грубими, тож їх слід прати окремо від мережива та інших делікатних тканин. Щоб не пошкодити тонкі тканини механічно, використовуйте мішки для прання.

Перед пранням завжди перевіряйте написи на ярликах речей, де наведено рекомендації виробника щодо догляду та прання. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів та забезпечить тривалу службу вашого одягу.

Секрет № 2: якісні пральні засоби

Тільки якісні порошки, гелі, капсули для прання (наприклад, https://eva.ua/220-271-392/gelevye-kapsuly/) допоможуть позбавитися від забруднень дбайливо та доглядатимуть речі, подовжуючи термін їхнього використання. Також важливо обирати засіб для прання відповідно до типу тканини, ступеню забруднення, кольору тощо. Не зайве нагадати, що зберігати засоби для прання бажано в сухому та темному місці.

Секрет № 3: виявлення специфіки кожної плями

Плями можуть мати різну природу, тож забруднення від косметики, хімічних речовин, жиру, алкогольних напоїв, фруктів і ягід потребують різних підходів щодо видалення. Краще надати перевагу професійним засобам, універсальним чи спеціалізованим, які надають делікатної дії на волокна тканини та не пошкоджують її. Якщо ви хочете позбавитися від плями в домашніх умовах, у жодному разі не використовуйте народні методи та різноманітні реагенти. Якщо пляма не виводиться за допомогою спеціальних засобів, краще здати річ до хімчистки.

Секрет № 4: температура води

Температура води відіграє ключову роль у пранні. Для більшості тканин оптимальна температура тепла або холодна. Обов’язково зважайте, що гаряча вода може змінити форму та колір речей, тому виставляйте температуру з урахуванням типу тканини та забруднення.

Секрет № 5: уникнення пересихання

Не залишайте випрані речі в пральній машині або кошику, оскільки це може спричинити неприємний запах та призвести до пошкодження тканин. Одразу після закінчення прання розподіліть речі для швидшого висихання. Але стежте, щоб вони не пересихали, оскільки після цього тканини стають грубими та твердими, на них з’являються стійкі заломи, а в деяких випадках — повторні забруднення.

Сподіваємося, завдяки цим порадам ви забезпечите своїй білизні та одягу ретельний догляд, подовжите термін їхньої служби. Насолоджуйтеся свіжістю та чистотою речей, дотримуючись цих простих, але ефективних секретів!

 

Позначки: