«Необхідність проведення цієї експертизи обумовлена тим, що були певні протиріччя в кримінальній справі. Також на цьому наполягали народні депутати, близькі родичі. Що стосується можливості встановлення наявності тілесних ушкоджень, я думаю, сьогодні медицина сучасна, і це можливо», – сказав Мельник.
Разом з тим він зауважив, що, за попередньою інформацією експертів, процедура дослідження тіла В’ячеслава Чорновола може тривати від двох до шести місяців, залежно від складності дослідження.
Мельник також заявив про відсутність зауважень і претензій з боку народного депутата Тараса Чорновола у зв'язку з проведенням ексгумації тіла його батька.
«З його боку жодних зауважень і претензій із приводу проведення ексгумації не було», – заявивпрокурор про підсумки зустрічі з депутатом, яка відбулася 2 червня. Він додав, що розмова з Чорноволом пройшла конструктивно і спокійно.
Мельник повідомив, що прокуратура отримала дозвіл на проведення ексгумації від обох синів В'ячеслава Чорновола.
За його словами, Андрій Чорновіл був проінформований про дату і місце проведення ексгумації, але відмовився бути присутнім під час неї, а з Тарасом Чорноволом прокуратура не могла зв'язатися, щоб повідомити цю інформацію, протягом 2 днів, тому ексгумація була проведена без його участі.
Прокурор наголосив, що обов'язкова присутність родичів під час ексгумації не передбачена, тому їх відсутність жодним чином не вплинула на законність її проведення.
Він додав, що під час ексгумації, яка була проведена близько 5:00 2 червня, проводилася відео- і фотозйомка.
Нагадаємо, 2 червня прес-служба прокуратури Києва поінфомувала, що ексгумація тіла Чорновола проведена за призначенням слідчого з дозволу його близьких родичів.
Таким чином буде перевірена інформація про можливе вбивство Чорновола у 1999 році.
Про проведення ексгумації вчора повідомив Тарас Чорновіл. При цьому він заявив, що ексгумація була проведено вночі, таємно від родичів і без їхньої на те згоди. У відповідь у прокуратурі зазначили, що процедура була проведена законно.