Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, з 37 проголосованих за місяць законів 11 (тобто 30%) були прийняті в цілому ще в першому читанні, тобто без експертизи Головного юридичного управління ВР, яка проводиться під час підготовки законопроекту до другого читання. При цьому Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради деякі із згаданих законів перед голосуванням взагалі рекомендувало або істотно доопрацювати, або взагалі відхилити.
Тільки п'ять (13%) законів з усіх, прийнятих за червень, були завізовані Головним юридичним управлінням парламенту без зауважень. Всі інші, на думку юристів Апарату ВР, в тій чи іншій мірі вимагали врахування зауважень, а часто і серйозної доробки. Зокрема, всупереч таким рекомендаціям юридичного управління, були прийняті закони «Про ціни і ціноутворення», «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», «Про виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією в Україну».
В цілому з 37 прийнятих у червні законів 20 були ініційовані урядом, 15 – депутатами, і два – президентом. Більшість нових законів стосується економічної сфери, аграрної політики, сфери державного будівництва та місцевого самоврядування, а також екології та природокористування.
Жоден закон не отримав голосів абсолютно всіх парламентських фракцій і груп. Депутати від БЮТ проголосували в червні тільки за один закон – про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, а фракція НУНС в цілому не підтримала жоден документ (хоча майже половина віддала голоси за згаданий закон про гуртожитки). Компартія проголосувала за 30 законів, депутатська група Реформи заради майбутнього – за 35. Фракції Партії регіонів і Народної партії проголосували за всі 37 законів.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив невдоволення роботою народних депутатів. Зокрема, він зазначив, що за тиждень із 27 комітетів Ради засідало лише 9.