Позиція США щодо України за президентства Трампа залишиться незмінною. Санкції, введені проти російських громадян і корпорацій після анексії Криму та агресії на Донбасі, залишаються в силі.
Про це під час брифінгу заявив представник Державного департаменту США Марк Тонер, розшифровка виступу опублікована на сайті відомства.
Зокрема, його запитали, чи знімуть США санкції з Росії після обрання президентом США Дональда Трампа.
За словами Тонера, санкції, введені через анексію Криму, збережуться доти, поки півострів не повернуть Україні. А санкції, введені черех агресію Росії на Донбасі, залишаться в силі аж до повного виконання Мінських угод.
Представник Держдепу зазначив, що санкції зробили певний вплив на російську економіку і довели до Москви думка про те, що кроки, які вона собі дозволяє, можуть мати для неї вельми негативні наслідки.
Тонер визнав, що санкції не зупинили переміщення російських військ і озброєнняь на територію України, але, тим не менш, підштовхнули Росію до пошуку дипломатичних шляхів врегулювання ситуації в контексті Мінських угод.
Під час виборчої кампанії кандидат-республіканець робив низку гучних заяв. Зокрема, у липні він заявляв про необхідність пом'якшити антиросійські санкції і не виключав, що розгляне питання визнання Криму російською територією.
Як повідомлялося, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став 45-м президентом США, набравши 279 голосів із 270 необхідних.
Суперниця Трампа, представниця від демократів Хілларі Клінтон (яка набрала 215 голосів), зателефонувала йому й визнала свою поразку.
Клінтон, виступаючи після прихильниками після своєї поразки, висловила сподівання. що Трамп стане успішним главою держави.
Європейські політики, коментуючи перемогу Трампа, не приховують своєї розгубленості.