У зв'язку з активною участю Росії у військових діях на Сході України та у Сирії, існує загроза ескалації конфлікту у Нагорному Карабасі. Про це повідомив старший науковий співробітник центру Карнегі Томас Де Ваал на сайті Politico.
"Небезпека конфлікту на Кавказі у тому, що він може стати ще однією ланкою у ланцюгові безладних заворушень, які включають в себе український та сирійський конфлікти, в які Росія втручається, але за які повністю не несе відповідальності", – заявляє експерт.
За словами Де Ваала, «найбільш небезпечний конфлікт колишнього СРСР знову прокидається…Тільки за останній тиждень на кордоні Азербайджану та Вірменії було зафіксовано близько десяти випадків застосування ракетної зброї».
Він переконаний, що Росія намагається контролювати небезпечну ситуацію на Кавказі, але ще «не смикає за мотузки».
За словами фахівця, Москва має стратегічний інтерес у врегулюванні конфлікту й іноді виконує роль «відповідального миротворця», однак вона може використовувати конфлікт для отримання тактичних переваг та збереження позицій на Південному Кавказі.
Як відомо, нещодавно Росія укріпила союз з Вірменією, підписавши договір про довгострокову оренду військової бази у Гюмрі, що триватиме до 2044 року.
Разом з тим зазначається, що Росія вже почала постачати важке озброєння Азербайджанові.
Де Ваал також наголосив на тому, що Кремль свідомо порушує мирні домовленості від 1994 року, продаючи зброю двом сторонам конфлікту.
Експерт зазначає, що поведінка Москви вказує на те, що ніхто наразі не має достатньо можливостей для того, аби зупинити Росію.
Разом з тим, автор переконаний, що анексія Криму стала можливою через фактичну відсутність уряду у Києві, наявність кількох важелів впливу та високий рівень підтримки Путіна на півострові.
Крім того, він зазначає, що «путінський» проект «Новоросія» перетворився на нерозв’язаний конфлікт, керований екстремістами.
Читайте також: Україна назвала нелегітимними «парламентські вибори» у Нагірному Карабасі.