Позиції НАТО та РФ щодо України сильно розходяться – Столтенберг

30 Березня 2017, 17:54

Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що позиції Альянсу та Росії сильно розходяться щодо ситуації в Україні. Про це він сказав  на прес-конференції після засідання в Брюсселі ради Росія-НАТО.

"Члени НАТО і Росія продовжують зберігати явні розбіжності щодо конфлікту в Україні. Це було перше, що ми обговорили в ході нашого засідання. Ситуація в сфері безпеки продовжує викликати глибокі побоювання", – сказав він.

За його словами, порушення припинення вогню на Донбасі "досягли рекордних рівнів, тривають інтенсивні військові дії і не стався відведення важких озброєнь".

"На початку цього тижня ОБСЄ повідомила, що заборонену зброю використовується фактично двічі кожну хвилину. Крім того, моніторинговій місії ОБСЄ не дозволяють проводити свою роботу. Вона стикається з обмеженнями у переміщенні, а іноді вони самі стають мішенню і ціллю", – зазначив генсек НАТО.

Він нагадав, що мінські угоди надають план по врегулюванню конфлікту на Донбасі. "Але велика частина мінських угод не виконується. Ми закликаємо всіх підписантів повністю дотримуватися своїх зобов'язань. Сьогодні члени НАТО закликали Росію використовувати свій значний вплив на бойовиків, щоб повністю виконувалися зобов'язання", – повідомив Столтенберг.

Глава Північноатлантичного альянсу вказав на побоювання НАТО в зв'язку з визнанням Росією "посвідчень особи, які випустили сепаратисти, введенням рубля і також захопленням компаній".

"Усі члени НАТО повторюють і підтверджують свою повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Ми не визнаємо, і не будемо визнавати незаконну анексію Криму Росією", – підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, у середу, 22 березня, Верховна Рада України звернулася до Конгресу Сполучених Штатів Америки з проханням про надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої військової угоди між Україною та США.