В Міжнародному суді ООН у вівторок, 7 березня, триває другий день розгляду справи "Україна проти Росії", в рамках якої першочергово розглядається запит Києва на запровадження тимчасових заходів для Росії, які повинні захистити права українських громадян на звичайне життя. Про це повідомляє УНІАН.
Запит розглядається як невідкладне питання.
У вівторок свої аргументи має викласти російська сторона. Підстав вважати, що Москва погодиться з висунутими Києвом обвинуваченнями, немає, а тому очікуються контраргументи.
Російську делегацію, яка налічує 40 осіб, очолює директор правового департаменту Міністерства закордонних справ РФ Роман Колодкін. Українську делегацію, яка налічує 25 осіб, очолює заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль. Справу слухає суддівська колегія у складі 16 суддів під головуванням судді з Франції Ронні Абрахама (Ronny Abraham).
Нагадаємо, 6-9 березня, Україна представлятиме докази злочинів Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі. МЗС України очікує, що суд може ухвалити через 1-2 місяці рішення, яким зобов'яже Російську Федерацію припинити агресію проти населення Донбасу та Криму.
6 березня свою позицію заявила Олена Зеркаль, яка закликала Гаазький суд "у світлі неминучих загроз, перед якими стоять українські люди, ухвалити рішення щодо тимчасових заходів". В суді також був зачитаний перелік тимчасових заходів, яких саме вимагає Україна. Всі вони стосуються дій Росії і спрямовані на те, щоби запобігти подальшій терористичній активності проти українських громадян та подальшій расовій дискримінації, зокрема, в Криму. Також від української сторони виступили представники, які детально обґрунтували справедливість та необхідність таких заходів.