Пожежі в Чорнобильській зоні знищили 5% заповідника

30 Квітня 2020, 19:02

Під час пожеж у Чорнобильській зоні відчуження постраждало близько 5% території заповідника. Про це повідомляє директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко Facebook.

 

За його словами, постраждало близько 11, 5 тисяч гектарів південно-західній частині Чорнобильського заповідника.

 

"За попередніми оцінками постраждало 11,5 тис. га південно-західній частині заповідника, що становить близько 5% території заповідника. З них приблизно 35% – ліси, 55% – поклади, 10% – водно-болотні угіддя", – повідомив він.

 

При цьому наголошується, що основні сили наукових підрозділів заповідника спрямовані на оцінку наслідків пожеж на територіях.

 

"Тварини великих і середніх розмірів і птиці уникли вогню, проте найбільше постраждали: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи. Що стосується флори, то в результаті інтенсивного горіння були втрачені і пошкоджені певні рослинні угруповання", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у одного з попелищ лісники знайшли двотижневе лоша коня Пржевальського, який ймовірно відстав від табуна. Лоша доставили в один з притулків під Києвом.

 

Співробітники заповідника зафіксували, що стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС.

 

95% території Чорнобильського заповідника не було пошкоджено вогнем, тому вважають, що копитні і травоїдні тварини знайшли корми там.

Позначки: