Пожежа в Кемерово. У Росії порушили справу проти українця

28 Березня 2018, 12:59

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти українського пранкера, відомого в Інтернеті як Євгєній Вольнов. Про це повідомили на сайті російського відомства.

 

"За результатами проведеної перевірки слідчими Слідчого комітету РФ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 282 КК РФ (підбурювання ненависті або ворожнечі), у відношенні громадянина України Микити Кувікова, відомого в мережі Інтернет як Євгеній Вольнов, – йдеться у повідомленні.

 

За даними російських слідчих, Кувіков публічно, з використанням мережі Інтернет та засобів масової інформації, поширював неправдиві відомості про кількість загиблих при пожежі в Кемерові. При цьому, як зазначили у відомстві,  "вводячи в оману родичів загиблих і постраждалих і таким чином намагаючись дестабілізувати ситуацію".

 

«Слідство має намір клопотати перед судом про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді арешту заочно. Найближчим часом він буде оголошений у розшук», – заявили у Слідчому комітеті.

 

Відомо, що СК РФ звинувачував українського пранкера у поширенні інформації про 300 загиблих під час пожежі в Кемерово.

 

"Мова йде про телефонні дзвінки в медичні установи та державні органи особи, відомого в мережі Інтернет як пранкер Євгеній Вольнов. Він поширював неправдиву інформацію, вводив в оману родичів загиблих та постраждалих", – йдеться у повідомленні відомства.

 

Нагадаємо, 25 березня внаслідок пожежі у Торговому центрі "Зимова вишня" у російському Кемерово за останніми даними загинули  64 людини. У будівлі ТЦ два з трьох кінозалів обрушилися  з  четвертого на третій  поверх. Такими, що пропали безвісти вважаються 16 осіб. Відомо, що серед загиблих багато дітей.