Пожежа на складах у Балаклії знищила майже 70% боєприпасів – Полторак

30 Березня 2017, 18:01

Близько 30% арсеналу, який зберігається на військових складах в Балаклії Харківської області, не постраждали в результаті вибухів, що сталися минулого тижня. Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак.

"Значної шкоди ця подія обороноздатності держави не завдала, але втрати значні. На базі, де сталася пригода, залишилося трохи більше 30% боєприпасів. Залишилися ті, які є дефіцитними, і це добре", – сказав Полторак на брифінгу в четвер у Києві.

Міністр нагадав, що за останні роки з цієї бази було вивезено і розосереджено по інших баз близько 50 тис. тонн боєприпасів.

"У лютому на цій базі завершився аудит. Зараз проводиться повторний аудит – для визначення точної кількості боєприпасів, що залишилися, озброєння і техніки. Серйозних порушень, які могли привести до даної події, попередній аудит не виявив", – зазначив він.

Полторак підкреслив, що на сьогодні сили АТО повністю забезпечені боєприпасами, озброєнням і технікою. "І є запаси, щоб виконувати завдання в зоні АТО. На інших складах і базах достатньо запасів для виконання завдань, що стоять перед Збройними силами України", – сказав він.

Глава Міноборони підкреслив, що "плітки про те, що ця подія сталася, бо військові нібито щось ховали – не відповідає дійсності". "Версії, які виникли першими, залишаються основними. Це – диверсійна робота, зараз слідство встановлює, яким способом була здійснена ця диверсія: чи це була закладка вибухівки, чи скидання вибухівки за допомогою БПЛА", – сказав він.

Міністр зазначив, що для забезпечення охорони всіх баз і сховищ боєприпасів на території України на рік необхідно трохи більше 5 млрд грн.

"За 25 років незалежності України на відновлення живучості таких баз виділялося 15-20 млн грн. На 2017 рік заплановано 92 млн грн, але це теж дуже мало", – сказав він.

Нагадаємо, 23 березня на складах зі зброєю у Харківщині, розпочалася пожежа, що спричинила детонацію боєприпасів. Вони вибухали протягом кількох днів. Пд завалами будинку в Балаклії знайшли тіло загиблої жінки. Ще двоє місцевих мешканок постраждали. Військова прокуратура встановила, що могла статися диверсія. З урахуванням збитків промислових підприємств, сума завданої шкоди може сягнути близько 300 млн гривень.