Пожежа на Хрещатику. КМДА вимагатиме від власника відновити будівлю

21 Червня 2017, 17:19

Профільний відділ Київської міської державної адміністрації направив власнику будинку колишнього Центрального гастроному на вулиці Хрещатик, 40/1 в столиці, у якому напередодні сталася пожежа, попередження з вимогою відновити пам'ятник архітектури. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Згідно з повідомленням, департамент також відправив листи до ДСНС та органів внутрішніх справ для отримання актуальної інформації про причини інциденту.

"За попередніми даними, причина пожежі – халатність будівельників, які виконували роботу на даху будівлі, тому я звертаюся до управління з надзвичайних ситуацій з проханням перевірити всі подібні об'єкти міста на дотримання пожежних норм. Крім того, я віддав наказ профільним департаментам провести перевірку дозвільних документів щодо цього об'єкту", – заявив перший заступник КМДА Геннадій Пліс.

За його даними, власником будинку на вулиці Хрещатик, 40/1 є ТОВ "АБ Інвестиції та розвиток" (Київ), яке у 2007 році уклало з Головним управлінням охорони культурного надбання КМДА охоронний договір щодо відповідного нежилого будинку-пам'ятки загальною площею 3,508 тис. кв. м.

Читайте також: Хрещатик, 40/1

Як уточнюється в повідомленні, у лютому 2017 року відділ інспекції державного контролю об'єктів культурної спадщини та археологічного нагляду КМДА після огляду зазначеного будинку видав постанову про усунення порушень. У травні порушникові вручили постанову про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурного надбання.

Як повідомив заступник голови КМДА з питань містобудування Олександр Спасибко, сьогодні міська влада звертається до Державної архітектурно-будівельної інспекції з проханням перевірити законність видачі містобудівельних умов та обмежень щодо даного об'єкту.

Спасибко також підкреслив, що міськадміністрація не дозволить будувати на Хрещатику будівлі, які порушують цілісність архітектурного ансамблю.

"Будь-які зміни в історичному центрі можуть здійснюватися лише за погодженням з громадою та експертами містобудівної ради. Ми підтримуємо добросовісних забудовників, які відновлюють пам'ятки архітектури та регулярно сплачують податки, проте наша задача – зберегти пам'ятки історії, архітектури та містобудівництва", – зазначив він.

Нагадаємо, у Києві в будівлі колишнього гастроному на Хрещатику 20 червня сталася пожежа. До правоохоронців надійшло повідомлення про задимлення на даху. Правозахисниця Олена Терещенко-Єскіна повідомила, що на місці історичного будинку хочуть побудувати багатоповерховий офісний центр з двома підземними паркінгами.

21 червня поліція відкрила справу за статею про умисне знищення або пошкодження майна.

За даними КМДА, будівля на вулиці Хрещатик, 40/1 за наказом Міністерства культури та туризму України внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятник історії, архітектури та містобудування місцевого значення – "Готель "Кане"(1873-1874 рр.).