Внаслідок затяжних дощів вірогідним є повторення повені в Західній Україні. Зараз спостерігається підвищення рівнів води над поточними значеннями на річках басейнів Сяну, гірської частини Дністра (Львівська та Івано-Франківська області), Пруту, Сірету – на 0,5–1,5 м.
На Львівщині минулого тижня оголошено штормове попередження на 7–10 днів й очікується підвищення рівнів води на річках басейну Західного Бугу. Бійці МНС уже рятують підтоплені дощовими та ґрунтовими водами підвальні приміщення приватних будинків, городи та окремі ділянки автомобільних доріг місцевого значення.
Варто зауважити, що найближчими днями в Україні збережеться дощова погода, в південній частині, центральних та північних областях – місцями сильні дощі, на півдні – грози. Опади поменшають лише на початку жовтня.
Тим часом віце-прем’єр Олександр Турчинов уже збентежений ситуацією, що склалася. Він не виключає, що Кабмін може ініціювати розгляд питання про невідповідність посадам губернаторів західних регіонів України у зв’язку з незадовільними темпами відновлювальних робіт після повені, що сталася 23–27 липня. Турчинов зазначив, що, незважаючи на персональне запрошення, для участі в засіданні Центрального штабу не прибув жоден із глав обласних адміністрацій. «Наприкінці жовтня закінчуються терміни надзвичайного стану. І це повинно бути не лише теоретично. Всі громадяни мають це відчути», – підкреслив Турчинов, додавши, що до цього часу мали бути повністю відновлені енерго-, газоі водозабезпечення постраждалих регіонів, водозахисні споруди, автомобільні дороги й мости.
Втім, губернатори у своє виправдання надали інший аргумент. «У нас повно роботи й немає коли їхати до Києва. В нас тут люди мерзнуть без житла при температурі, яка опускається нижче 8 градусів, а вони нас у Київ як на килим викликають. Нехай тепер приїдуть і подивляться, що тут коїться», – каже губернатор Івано-Франківщини Микола Палійчук, натякаючи, що з собою урядовці могли б і грошей прихопити, аби до кінця виплатити потерпілим від повені обіцяну допомогу.