Австралія заявила, що цього місяця знову відкриє свої кордони для вакцинованих туристів після двох років карантину. Про це пише міжнародна агенція Reuters.
Протягом останніх місяців країна вжила заходів, щоб пом’якшити прикордонний контроль, наприклад, дозволила подорожі без карантину з вибраними країнами, такими як Нова Зеландія.
Відновлення подорожей, яке набуває чинності 21 лютого, є першим з березня 2020 року випадком, коли люди можуть подорожувати до Австралії з будь-якої точки світу за умови, що вони вакциновані.
"Якщо ви отримали подвійну вакцинацію, ми з нетерпінням чекаємо на повернення в Австралію", – сказав прем’єр-міністр Скотт Моррісон на брифінгу для ЗМІ в Канберрі.
Читайте також: Переселенці і COVID-19. Які проблеми загострив карантин
За даними урядового органу Tourism Research Australia, збитки від міжнародного та внутрішнього туризму з початку пандемії склали 101,7 мільярда австралійських доларів. Витрати на міжнародні подорожі в Австралії впали з 44,6 мільярда у 2018-2019 фінансовому році до 1,3 мільярда австралійських доларів у 2020-2021, повідомляє TRA.
Як і скрізь у світі, останніми тижнями в Австралії зросла кількість випадків захворювання на COVID-19 через варіант "омікрон", який, за словами медичних експертів, є бі льш заразним, але менш вірулентним, ніж попередні штами.
Але оскільки більш ніж дев'ять з 10 австралійців віком від 16 років повністю вакциновані, кількість нових випадків захворювання та госпіталізації, схоже, сповільнюються, каже влада. Наразі в Австралії вакциновано 79% насалення, за даними Our World in Data.
Першою з країн ЄС карантин скасувала Данія – у країні тепер необов'язково носити маски в приміщенні, використання Covid-паспорти для барів, ресторанів та інших закладів, а також юридичне зобов’язання щодо самоізоляції.
При цьому, за повідомленням CNN, зараз країна має другу за рівнем зараження чисельність нових випадків за сім днів серед усіх країн світу, згідно з даними Our World in Data.
Поширена вакцинація та ревакцинація допомогли країні знову відкритися, сказав міністр охорони здоров'я Данії Магнус Хейніке. За його словами кількість госпіталізацій та пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії зменшується щодня завдяки вакцинації, адже 81% населення Данії повністю вакциноване проти Covid-19.
Сьорен Брострьом, генеральний директор Управління охорони здоров’я Данії, погодився з тим, що кількість випадків коронавірусу в країні дуже висока, але додав, що зв’язок між інфекціями та тяжкими захворюваннями не простежується.
"У той час, коли кількість інфекцій стрімко зростає, кількість пацієнтів, які поступили в реанімацію, фактично зменшується", – сказав він. "Зараз у ліжках реанімації близько 30 людей з діагнозом COVID-19 із 6 мільйонів населення".
В Англії з 29 січня також законодавчо більше не потрібно носити маски та Covid-пропуски після того, як у четвер набули чинності нові правила. Міністр охорони здоров'я країни Саджид Джавід заявив, що протиепідемічні заходи зняті через успіх впровадження вакцини та краще розуміння методів лікування коронавірусу, пише BBC.
Чиновники заявляють, що носіння маски тепер буде "справою особистого судження", проте деякі магазини продовжуватимуть просити людей вдягати їх. Рекомендації з охорони здоров’я в людних і закритих приміщеннях під час контакту з іншими людьми залишаться, повідомили в уряді. Організації також зможуть вибирати, чи потрібні їм перепустки для відвідувачів.
У Міністерстві охорони здоров’я Англії заявили, що зміни відбулися після перегляду даних, включаючи нові інфекції, ефективність вакцин, тиск Covid на Національну службу охорони здоров'я, відсутність робочої сили, суспільну поведінку та погляди наукової спільноти.
Загалом на момент введення нових епідемічних правил в Англії понад 37 мільйонів людей отримали повторний або третій укол – це 64% населення, повідомляє BBC.
Також з початку лютого діють нові правила в'їзду до Норвегії. Туристам, які прибувають на норвезький кордон, більше не потрібно буде проходити тест на Covid-19 перед в’їздом в країну, пише видання Forbes.
Читайте також: Прогноз розвитку епідемії коронавірусу – "Омікрон" за два тижні може стати помітнішим в Україні
Уряд оголосив про зміну в правилах подорожей до Норвегії в рамках широкого скорочення заходів, пов’язаних з Covid-19.
Однак деякі обмеження все ще діють. Кожен, хто приїздить до країни, повинен реєструватися за допомогою онлайн-системи для контролю за інфекцією. Це також стосується громадян Норвегії та повністю вакцинованих осіб більшістю вакцин, що використовують у світі.
Без дійсного цифрового сертифіката Covid-19 туристи повинні надати докази негативного тесту на Covid-19 (ПЛР або антиген), зробленого протягом 24 годин до відправлення.
Як і в інших країнах, що послаблюють карантинні правила, останніми тижнями в Норвегії стрімко зросло число зараженихчерез поширення варіанту "омікрон". Однак кількість госпіталізованих пацієнтів залишається відносно стабільною. Наразі в країні повністю вакциновано близько 74% населення.