Повернення білоруського літака до Києва. У СБУ спростували інформацію щодо винищувачів

22 Жовтня 2016, 14:35

Інформація про те, що літак авіакомпанії "Белавіа", що виконував рейс за маршрутом Київ – Мінськ, повернули в аеропорт "Жуляни" під загрозою підняти винищувачі, не відповідає дійсності. Про це заявив керівник апарату глави Служби безпеки України Олександр Ткачук в ефірі телеканалу "112.Україна" 22 жовтня.

"Літак вже якийсь час був у повітрі. На вимогу авіадиспетчера цей борт спокійно зробив відповідні маневри і приземлився в аеропорту, де були проведені необхідні перевірочні заходи, щоб переконатися, що будь-яка загроза і національним інтересам України, і національній безпеці нашої держави локалізована" , – сказав він.

Він зазначив, що в цій ситуації і СБУ, служби аеропорту і служби держпідприємства з обслуговування повітряного руху України (Украерорух) діяли в рамках компетенції відповідно до міжнародних правил польотів цивільних судів.

На питання про те, чи правда, що в повітря повинні були піднятися винищувачі, Ткачук відповів: "Я думаю, що це трохи абсурдно вважати, що наші військові літальні апарати можуть бути застосовані проти цивільного борту".

Що стосується особистості людини, яка була знята з літака, що летів в Білорусь, то, за словами Ткачука, СБУ не розголошує інформацію про нього, в тому числі і дані про національність або громадянство – вся інформація поки тільки для службового користування.

Як повідомлялося, 21 жовтня о 15:36 за 50 км до входу в повітряний простір Республіки Білорусь літак авіакомпанії "Бєлавіа" повернули в аеропорт "Жуляни" (Київ).

Після посадки з борта повітряного судна правоохоронними органами України було знято один пасажир, за інформацією ЗМІ, який є громадянином Вірменії.