Потрібно терміново зупинити активну пожежу на сміттєзвалищі під Львовом – Семерак

7 Червня 2016, 22:22

Пожежу на сміттєзвалищі під Львовом необхідно терміново загасити. Про це в Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Зараз потрібно сконцентрувати всі зусилля, щоб терміново зупинити активну пожежу – до 360 градусів в середині тіла, яке горить. У Львові працює спеціальна комісія, створена обласною адміністрацією, яка вивчає причини та наслідки катастрофи. До цієї комісії залучена Екологічна інспекція Львівської області. Фахівці здійснюють відповідні заміри викидів продуктів горіння в атмосферу. По деяких показниках вони перевищують норми.  Тільки розуміючи ці цифри, можна говорити про кошти, які знадобляться на відновлення природного середовища», – наголосив міністр.

«Просив би не політизувати це питання. Кожен має відповідати за свою зону впливу. Зрештою, Служба безпеки відкрила кримінальні провадження і здійснює перевірку. Переконаний, що справжні причини пожежі та її наслідки будуть встановлені найближчим часом… Окремо скажу, що на Львів насовується інша проблема – відсутність місця куди вже найближчим часом можна буде вивозити сміття», – додав Семерак.

Як повідомлялося, 29 травня на території сміттєзвалища у селищі Грибовичі у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.  

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ).

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та сіл Малехова і Грибович зоною надзвичайної екологічної ситуації.