Потреби в евакуації населення Херсонської області немає – МінТОТ

8 Вересня 2018, 15:24

Потреби в евакуації  населення Херсонської області немає, так як не було зафіксовано випадків хімічного отруєння. Про це повідомили у МінТОТ з посиланням на дані Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА.

 

У відомстві зазначили, що з профілактичною метою та попередження можливих негативних наслідків для здоров'я дітей близько 2 тисяч осіб відправлять до Скадовська.

 

"Діти навчатимуться у школі і відпочиватимуть з батьками та супроводжуючими педагогами", – зазначили у міністерстві.

 

За даними МінТОТ, 7 вересня до Скадовська вже було відправлено 200 осіб, 8 вересня – 500 осіб.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. Водночас заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людей заводу "Титан" в окупованому Криму наразі є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своє чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

6 вересня в Херсонській області госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму.