Посилення тиску на ЗМІ активізувало журналістів

22 Грудня 2011, 16:51

Представник "Репортерів без кордонів" Оксана Романюк зазначила, що кількість проявів цензури в Україну в 2011 році збільшилися. За її словами, про відсутність політичної волі, зокрема, розслідувати вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, свідчить факт закриття кримінальної справи стосовно другого президента України (1994-2005) Леоніда Кучми.

«У 2011 році дійсно відбулося погіршення стану свободи слова, але, у той же час, є і позитивні тенденції", – зазначила вона.

У свою чергу, директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила, що в році, що минає, збільшилася кількість фактів фізичного насильства над журналістами, зокрема, з боку представників правоохоронних органів.

При цьому вона зазначила, що "прецедентів покарання людей у ​​погонах немає", додавши, що прокуратура повинна реагувати на факти перевищення своїх повноважень по відношенню до журналістів.

Вона нагадала, що такі факти, зокрема, були в Печерській районному суді при розгляді "газового справи" стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко і в ході проведення масових акцій протесту.

Також Сюмар наголосила, що в 2011 році зросла кількість фактів тиску на регіональні видання.

Говорячи про позитивні зміни, Сюмар відзначила, що вони полягають в активізації журналістського середовища, а також у вступі в силу закону про доступ до інформації.

Шеф редактор "Телекритики" Наталя Лігачова заявила, що у порівнянні з 2009 роком в поточному році погіршилася якість новин на українському телебаченні, погіршилася якість ток-шоу. "Глядач не отримує від телебачення збалансованої інформації … Аудиторія отримує спотворену картинку", – зазначила вона.

Восени дослідження Академії української преси показали, що на тлі зростання політизації суспільства новини залишаються безпрецедентно аполітичними та розважальними. Крім того, провідні українські телеканали збільшують дисбаланс у подачі новин від влади та опозиції.