Постраждалі під час мовних протестів міліціонери у суді “втратили” пам’ять

2 Жовтня 2013, 10:21

Подільський районний суд продовжив вчора слухання справи проти активіста УНА-УНСО Віталія Грузинова. За версією звинувачення, він брав участь у масових зіткненнях з міліцією 5 червня 2012 біля будівлі Верховної ради після прийняття в першому читанні закону "Про основи державної мовної політики", пише «КомерсантЪ-Украина».

У постанові про притягнення Грузинова в якості обвинуваченого стверджувалося, що він "завдав ударів солдатам міліції Вощевському В. М. І Королю В. І., в результаті чого у них утворилися синці подовженої форми синьо – фіолетового кольору". У зв'язку з цим активіста затримали 27 серпня і доправили у Лук'янівське СІЗО. Грузинова звинувачують за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу ("непокора законним вимогам, загроза, насильство або умисне нанесення побоїв працівнику при виконанні обов'язків", що карається позбавленням волі терміном до п'яти років). Пізніше Грузинова відпустили на під підписку про невиїзд.

На вчорашньому засіданні Вощевський спочатку підтвердив , що саме Грузинов наносив йому удари, проте пізніше змінив свідчення і заявив, що бачив людину, схожу на обвинуваченого активіста, лише бічним зором. У підсумку на запитання судді, чи може він стверджувати , що саме Грузинов брав участь у бійці, Вощевський заявив, що той його не бив. Схожі свідчення дав і Король, який зауважив, що не може точно стверджувати, що на нього напав саме Грузинов. "Я пам'ятаю, що мене бив чоловік у червоній куртці з рюкзаком. Якщо Віталій Грузинов був у цей день у червоній куртці, значить, це він", – заявив Король. Після цієї заяви прокурор оголосив клопотання про про зміну обвинувачення. У результаті суд призначив судові дебати на 16 жовтня і закрив засідання Грузинов своєї провини не визнає. "Я дійсно там був, але у бійці участі не брав. І яка може бути куртка, якщо все відбувалося влітку, у розпал спеки. Я був у цей день у вишиванці і без рюкзака", – розповів активіст.

"Ми бачимо, що справа, відверто кажучи, розвалюється, тому що міліціонери не пам'ятають, хто їх бив. Грузинов просто попався під руку як відомий учасник протестного руху , який був присутній на акції По суті , все, що є у сторони звинувачення , – Це .. опис якогось людини в червоній куртці Цього мало для звинувачення мого підзахисного , та й взагалі будувати звинувачення на одній тільки куртці – . несерйозно " , – заявила " видання " адвокат активіста Віра Михайленко.

Нагадаємо, за участь у масових зіткненнях з міліцією під Українським домом, які стали продовженням червневої акції протесту, у січні до двох років позбавлення волі випробувальним терміном на рік засудили безпартійного активіста Дмитра Резніченка. Звинувачення довело, що він застосував проти бійців спецпідрозділу "Беркут" газовий балончик.