Постпред України в ООН заявив, що Крим перетворюється на “гарячу точку”

17 Березня 2018, 14:12

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що окупований Крим перетворюється на "гарчу точку" та несе загрозу безпеці Європи. Про це в суботу, 17 березня, повідомляє Голос Америки.

 

"Крим починає ставати "гарячою точкою" – не лише в тому сенсі, що він є незаконно анексованим, а й у тому, що він несе загрозу європейській безпеці не лише в регіоні Чорного моря, а й набагато ширше", – заявив Єльченко.

 

За його словами, відповідна ситуація може "підштовхнути" ООН до активніших дій.

 

"Це можуть бути рішення Генасамблеї ООН, і ми готові такі рішення готувати. Ми не будемо обмежуватися тим, чи є Україна у Раді безпеки чи немає", –  наголосив постпред України.

 

Крім того, він додав, що існує низка органів ООН, у яких слід піднімати питання Криму.

 

"Є багато інших органів ООН, де питання Криму – різні – можна і потрібно піднімати, щоб не обмежуватися лише Резолюцією про права людини у Криму: це питання юридичні, озброєння, інформаційні, економічні і т.і.", – заявив він.

 

Також Єльченко висловив упевненість, що санкції щодо РФ будуть лише посилюватися, а російські  "вибори" президента в Криму лише "додадуть впевненості тим країнам, які ці санкції ввели чи ще будуть запроваджувати".

 

Нагадаємо, 15 березня заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що Росія проводить модернізацію військової інфраструктури в окупованому Криму для розгортання ядерної зброї на півострові.