Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що нарощування РФ військової сили в окупованому Криму та наступна мілітаризація півострова загрожують безпеці в Чорноморському регіоні, у Південній Європі, а також в регіоні Північної Африки та Близького Сходу. Про це він заявив на засіданні щодо мілітаризації окупованого Криму.
"Окупація й наступна мілітаризація Криму має далекосяжні наслідки для безпеки не тільки в Чорноморському регіоні, але в усій Південній Європі, а також в регіоні Північної Африки та Близького Сходу. Нинішні події в Сирії є переконливими доказами цьому", – наголосив Єльченко.
За його словами, Москва обрала шлях ескалації й нарощування агресії, розширюючи та поглиблюючи її. Посол України в ООН також назвав рівень мілітаризації Росією Кримського півострова "безпрецедентним".
Водночас він зазначив, що Росія продовжує систематично порушувати фундаментальні права й свободи в окупованому Криму, особливо проти кримських татар і етнічних українців, що фіксувалося відповідними міжнародними механізмами, у тому числі в ООН, ОБСЄ і Ради Європи.
"Питання щодо повернення Криму є і залишатиметься абсолютним пріоритетом української зовнішньої і внутрішньої політики", – український дипломат.
Крім того, він звернув увагу на останнє поширення військової агресії Росії в Азовському морі, що також "загрожує стабільності" в регіоні. Він нагадав про перешкоджання РФ навігації в Азовському морі, нарощуванні сил, а також створення проблем екологічного характеру.
"Враховуючи нинішню нестабільну ситуацію у сфері безпеки, Україна має намір представити проект резолюції Генасамблеї ООН з метою упередження Росії від подальшої мілітаризації території України та навколишніх регіонів", – резюмував постійний представник України при ООН.
Нагадаємо, 29 вересня президент Петро Порошенко заявив, що ООН прийме резолюцію щодо Криму, де назве Росію країною-окупантом.
2 жовтня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив про значне посилення російської військової присутності в окупованому Криму.