Постачання вугілля до України розблокували – Порошенко

26 Грудня 2014, 18:54

Сьогодні, 26 грудня, відбулося розблокування поставок вугілля в Україну. Про це заявив президент України Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави.

Він повідомив, що сьогодні досягнутий дуже важливий результат про розблокування постачання вугілля до України.

«Сьогодні вже пішли перші ешелони, які забезпечать сталу роботу електростанцій. Це перший крок, який дозволить підвищити якість роботи енергетичної системи», – сказав Порошенко.

Також, за його словами, сьогодні мають бути забезпечені перетоки електроенергії до України, які дозволять суттєво скоротити ризики віялових відключень у часи пікових навантажень.

Як повідомлялося, Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" веде переговори про відновлення поставок вугілля з Росії та шукає альтернативні джерела вугільної продукції.

Запаси вугілля на працюючих ТЕС компанії ПАТ «Центренерго» згідно з останніми даними становлять 40 тис. тонн.

Як відомо, "Центренерго" належать три великі ТЕС: Трипільська (обслуговує Київ та область), Зміївська ТЕС (обслуговує Харківську область) та Вуглегірська ТЕС (Донецька область). Загалом в Україні нараховується 14 ТЕС, три з яких належать компанії "Центренерго". Ще дев'ять належать енергетичній компанії ДТЕК, дві – Донбасенерго.