Посольство Великої Британії в Україні висловлює стурбованість відставкою двох членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" і заявляє про перешкоди для перетворення "Нафтогазу" в прибутковий державний актив. Відповідна заяви поширена установою у Facebook.
"Ми стурбовані звільненням двох членів Наглядової ради НАК" Нафтогаз України ", включно з його головою. Ми вважаємо цих людей досвідченими незалежними професіоналами, налаштованими на реформування Нафтогазу", – йдеться в заяві.
У посольстві зазначають, що до звільнення співробітників наглядова рада була ефективною, зокрема, у створенні ключових комітетів, прийнятті рішень щодо кадрових призначень, створення чіткої системи внутрішнього контролю і розробці інтегральної стратегії НАК, закладає основу для майбутнього успіху компанії і її підрозділів.
"Якщо Нафтогаз матиме належну підтримку, компанія може стати справжньою історією успіху України", – підкреслюється в заяві.
При цьому в посольстві заявляють про фактичне перешкоджання для реалізації потенціалу і перетворення "Нафтогазу" "в прибутковий стратегічний державний актив".
"У перспективі важливо, щоб процес призначення майбутніх членів Наглядової ради був незалежним і прозорим, щоб уряд України активно підтримувало процес реформ, а Нафтогазу дозволили рухатися вперед. Це відповідало б зобов'язанням, взятим на себе українським урядом під час Лондонської конференції з питань реформ в Україні в липні цього року ", – йдеться в заяві.
Як повідомлялось, члени наглядової ради Нафтогазу Пол Уорвік та Маркус Річардс вирішили піти у відставку, пояснюючи своє рішення згортанням реформ з боку уряду.
Згодом глава правління компанії Андрій Коболєв розповів, що через відповідне рішення можливість залучення компанією кредитів у міжнародних фінансових організацій може бути проблематичною.
Нагадаємо, до складу наглядової ради Нафтогазу входять колишній міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин (за квотою Адміністрації президента), а також незалежні члени Маркус Річардс (Marcus Richards), Чарльз Проктор (Charles Proctor) і Пол Уорвік (Paul Warwick).
На початку вересня про свій намір піти у відставку заявив Проктор. Він має намір покинути пост 30 вересня. Своє рішення Проктор також пояснив "відсутністю належної підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду, незважаючи на численні обіцянки чиновників".
Зазначимо також, що за останні півроку вже шісь членів наглядової ради Нафтогазу подали у відставку.