Посольство України закликало омбудсмена РФ допустити консулів до журналіста Сущенка

5 Жовтня 2016, 17:52

Посольство України в Росії направило на адресу уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москальковій лист із проханням про сприяння у допуску українських консулів до затриманого і заарештованого в Росії українського журналіста Національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка. Про це повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"Наше посольство відправило на ім'я уповноваженого з прав людини Росії Москалькової лист із проханням допустити українського консула. Ми продовжуємо вживати всіх необхідних заходів і станом на 17.00 сьогоднішнього дня дозвіл не надано", – сказала Беца.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово".

ФСБ назвала українського журналіста Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком.

Захист українського журналіста Романа Сущенка подав скаргу на арешт. Сам Сущенко не визнає себе винним у шпигунстві.

Укрінформ вважає затримання Сущенка спланованою провокацією. Українські правозахисники назвали кореспондента інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка в Москві частиною російської війни проти України.

Міжнародна та Європейська федераціїжурналістів підтримали заклики до російської влади звільнити українського журналіста Романа Сущенка.

Рада звернулася до світової спільноти із закликом консолідувати зусилля щодо дотримання прав українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.