Посольство України направило ноту РФ через недопуск Денісової до політв’язня Сенцова

28 Червня 2018, 15:10

Посольство України в Росії направило ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом через недопуск Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це в четвер, 28 червня, повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

 

Зазначається, що Денісова досі не отримала дозвіл на візит до українського політв’язня.

 

"Біля входу до колонії більше, ніж 6 годин, Людмила Денісова чекала дозволу на візит до Олега Сенцова. Весь цей час співробітники колонії повідомляли українського Омбудсмена, щоб вона чекала відповіді керівництва. Письмові заяви від Уповноваженого вони також не приймали", – йдеться в повідомленні.

 

Так, у посольстві наголосили, що відповідна ситуація засвідчує небажання російської сторони сприяти українському омбудсмену в реалізації досягнутих домовленостей між президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Владіміром Путіним, що веде до їх зриву.

 

"Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в рамках моніторингових візитів 28 червня здійснила чергову спробу відвідати громадянина України Олега Сенцова. За незрозумілими для України причинами, на зважаючи на виконання Посольством передбачених формальностей, адміністрація пенетенціарного закладу відмовила у відвіданні Людмилі Денісовій Олега Сенцова", – йдеться в звернені.

 

Згідно з повідомленням, українська сторона виразила рішучий протест і закликала РФ до негайного прийняття рішення по допуску Денісової до громадянина України Сенцова, а також до нормалізації ситуації зі здійсненням інших моніторингових візитів омбудсменів двох країн.

 

Крім того, з відповідним закликом виступило і Міністерство закордонних справ України.

 

"РФ продовжує свої політичні ігри. Ціна – людське життя. Вимагаємо забезпечити безперешкодний допуск Людмили Денісової до українських політв'язнів", – наголосила речник відомства Мар'яна Беца.

 

Як повідомлялося, 28 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Додамо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд.

 

28 червня Парламентська Асамблея Ради Європи підтримала проект резолюції щодо звільнення українських політичних в'язнів в Росії та окупованому Криму.