Посольство США зробило заяву щодо зірваних виборів у Маріуполі

30 Жовтня 2015, 11:11

Сполучені Штати Америки закликали українську владу провести вибори в Маріуполі і інших містах якнайшвидше. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Ми закликаємо українську владу провести відкладені вибори в Маріуполі і інших містах якомога швидше. Ми цінуємо те, що президент Порошенко наполягає на їх проведенні 15 листопада разом з другим туром виборів мера", – заявив Пайєтт на відкритті конференції бізнес-ради "США-Україна" та Київської школи економіки з реформи правової системи і системи управління в п'ятницю в Києві.

Як повідомляє прес-служба посольства США в Україні, Пайєтт відзначив високу явку на місцевих виборах в Україні, які відбулися минулої неділі.

"За попередніми даними, явка склала 46%, що відповідає рівню попередніх місцевих виборів в Україні і значно перевищує результат місцевих виборів в США … Висока явка і результати виборів свідчать про те, що український народ твердо вирішив домогтися змін. Новообрані лідери повинні сприймати ці вимоги серйозно і твердо дотримуватися курсу реформ, у тому числі з децентралізації влади ", – заявив посол США в Україні.

Нагадаємо, у Маріуполі виявили браковані бюлетені без однієї з партій. Після цього Маріупольська територіальна виборча комісія в будівлі друкарні «Приазовського робочого» (газета належить Ринату Ахметову) підписала акт про те, що вона не може прийняти бюлетені, надруковані у ній. Уранці 25 жовтня у Маріуполі жодна дільнична виборча комісія не розпочала роботу. У зв'язку з цим ЦВК поскаржилася в Генпрокуратуру через бездіяльність Маріупольського виборчкому.

Крім того, МВС відкрило кримінальне провадження через зрив виборів у Красноармійську та Маріуполі.

Зазначимо, президент запропонував народним депутатам внести зміни до виборчого законодавства, що дозволяють провести місцеві вибори там, де вони не відбулися 25 жовтня.