Посольство Швейцарії відреагувало на рішення КСУ щодо е-декларування

29 Жовтня 2020, 17:32

Посольство Швейцарії закликає Україну зберегти систему електронного декларування доходів посадовцями, адже вона дозволяє країні запобігати і боротися з корупцією. Про це у четвер, 29 жовтня, йдеться у повідомленні Посольства Швейцарії в Україні у Twitter.

 

"Система електронних декларацій про активи і доходи – це один із найважливіших стовпів антикорупційної архітектури в Україні після Революції на Майдані. Для того, аби бути успішною в порядку денному реформ, Україна має зберегти цю систему, яка дозволяє країні запобігати і боротися з корупцією", – наголосили швейцарські дипломати.

 

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 47 народних депутатів Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій.

 

За словами очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, це рішення суду фактично блокує антикорупційну реформу. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив про загрозу національній безпеці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що рішення КСУ створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами. Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.