Посол заявив про намір організувати візит Порошенка до США

18 Листопада 2016, 19:35

Посольство України в США має намір організувати візит президента України Петра Порошенка в США якомога раніше, можливо в лютому 2017 року. Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий.

"Складно собі уявити візити відразу ж після 20 січня, після інавгурації, тому таке завдання, яке прозвучало в Києві від Міністерства закордонних справ, від Банкової, я прийняв до виконання… Будемо намагатися провести візит якомога швидше, якщо вийде в лютому – це буде для нас також великою перемогою", – сказав посол.

На його думку, організація візиту президента України в США вже в лютому 2017 року можлива.

"Я не буду говорити наперед, наскільки це реалістично, але це дуже амбітне завдання – зробити відразу після інавгурації в лютому візит президента. Але маючи попередній досвід… можу сказати, що не вважаю це нереалістичним", – зазначив Чалий.

Разом з тим дипломат підкреслив, що завдання українського посольства в США – "після налагодження зв'язків вийти на обговорення порядку денного, координувати дії" України і США як стратегічних партнерів.

Чалий також зазначив, що президент Порошенко не буде присутній на інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа.

"У США не прийнято організовувати участь глав держав, тобто вони відбуваються на рівні послів, які присутні на таких заходах. Це специфіка США, і це дещо відрізняється від нашої процедури", – розповів Чалий.

Як повідомлялося, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став 45-м президентом США. Він офіційно обійме посаду після інавгурації 20 січня 2017 року.

Президент України Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з перемогою і запросив в Україну.