Посол заявляє, що Фюле помітив вибіркове правосуддя в Україні

13 Грудня 2011, 18:57

Про це пише посол Великої Британії в Україні Лі Тернер в своєму блозі на "Українській правді", коментуючи справи порушені проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Я не маю певного погляду щодо винності або невинності будь-кого з лідерів опозиції, проти яких висунуті звинувачення у ході недосконалих судових процесів, що відбуваються сьогодні", – зазначає він.

Посол пригадав нещодавнє "судове засідання у розгляді справи колишнього прем'єра Тимошенко в камері слідчого ізолятора, що само по собі завдає шкоди репутації України та верховенства права в цій країні".

"Є ризик того, що, якщо достатньо часто щось повторювати, то люди почнуть у це вірити. Наприклад, у них може скластись враження, що, якщо проти якоїсь особи висунуто звинувачення у скоєнні 100 злочинів, імовірність того, що вона винна в одному з них, напевне зросте", – зазначає Тернер.

"Насправді ж істина полягає у протилежному: коли проти однієї особи висувається все більше й більше звинувачень, причому деякі (з цих звинувачень) сягають десятирічної давнини, а експерти вважають, що строк давності в них вже скінчився, то це посилює враження про політично мотивований судовий процес", – уточнив він.

"Як і враження про те, що це є "вибіркове правосуддя", за словами комісара ЄС Штефана Фюлє 13 грудня в Києві", – підсумував посол.

Нагадаємо, верховний комісар з питань розширення та європейської політики сусідства ЄС Штефан Фюле перебував із робочим візитом в Україні 12-13 грудня. За цей час він зустрівся із президентом Віктором Януковичем, генпрокурором Віктором Пшонкою, віце-прем'єром Андрієм Клюєвим і міністром закордонних справ Констянтином Грищенком.

За словами Фюле, метою його візиту була підготовка до саміту Україна-ЄС, запланований на 19 грудня.

Разом із тим він зустрівся із екс-прем’єром Юлією Тимошенко у СІЗО. Фюле запевнив її в тому, що ЄС буде уважно стежити за розвитком її справ, і наполягатиме на гарантуванні її права на справедливу апеляцію.