Посол України запропонував Німеччині ввести ембарго на нафту та газ з РФ

6 Вересня 2020, 13:17

Посол України в Німеччині Андрій Мельник висунув пропозицію ввести тримісячне ембарго на постачання нафти та газу з Російської Федерації у відповідь на отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Про це він заявив в інтерв'ю агентству dpa, передає DW.

 

"Настав час нарешті вразити панів у Кремлі жорсткою реакцією", – зазначив Мельник.

 

Посол зазначив, що запропонованого рядом німецьких політиків припинення проекту "Північний потік – 2" недостатньо. На думку Мельника, режим російського президента Володимира Путіна "повинен бути позбавлений найважливішого джерела доходів за свою агресивну політику".

 

Мельник також пропонує припинити всі європейські інвестиції в економіку Росії.

 

"Підступний замах на отруєння Навального за допомогою хімічної зброї масового ураження – це не тільки неприхована загроза смерті всім критикам Путіна. Це удар в обличчя канцлера, федерального уряду і німецької громадськості, які були свідомо принижені", – наголосив посол.

 

Зауважимо: 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна. Нині Навальний перебуває у клініці «Шаріте».

 

2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок».