Посол України в ЄС пообіцяв, що резолюція Європарламенту не залишиться без уваги

24 Травня 2012, 14:38

"В Україні не залишаться без уваги зауваження й рекомендації, які містяться в тексті резолюції Європейського парламенту і які пролунали під час дискусії 22 травня. Про позицію української сторони з кожного із цих питань постійно повідомляються й будуть повідомлятися наші європейські партнери", – сказано в коментарі.

Єлісеєв із задоволенням вказує на продемонстровану в Європарламенті абсолютну єдність у питанні стратегічного бачення подальшого розвитку відносин України і ЄС, а саме – перспективи повноправного членства України в ЄС.

На його думку, критика ситуації в Україні напередодні підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС є природною.

"Подібні угоди, на порозі укладення якого перебувають Україна і Євросоюз, завжди позначаються підвищеними емоціями, а також, що не дивно, конструктивною критикою. Тому логічно, що просування України як європейської держави на цьому шляху, розвиток внутрішньої ситуації, темпи демократичних і економічних реформ розглядаються "крізь мікроскоп" і на основі істотно підвищених критеріїв, вимог і очікувань", – вважає посол.

Він підтримав необхідність вільного й чесного проведення виборів Верховної Ради й привітав той факт, що Європарламент висловив підтримку проведенню чемпіонату Європи з футболу в Україні.

Посол також висловив готовність України до проведення реформ.

Нагадаємо, у прийнятій 24 травня резолюції Європарламент зазначив, що для укладення угоди про асоціацію України і ЄС необхідна декриміналізація в Україні політичних рішень.

Європарламент також поставив вимогу звільнення ув'язнених колишніх вищих чиновників і закликав європейських політиків-гостей ЧЄ-2012 з футболу в Україні відвідувати цих ув'язнених чиновників.