Посол України в Австрії прирівняв “Регіони” до американської Республіканської партії

2 Листопада 2012, 11:28

«Є партії, що представляють інтереси роботодавців та партії осіб, що представляють інтереси працівників. Партію регіонів президента Януковича можна порівняти з Австрійською Народною Партією або з республіканцями в Сполучених штатах. Це – партія підприємців і ділових людей, чиї інтереси полягають в прибутку. Це – українська Республіканська партія», – зазначив Бережний.

«(Якщо називати бізнесменів в Україні олігархами – Ред.) тоді Франк Штронах (австрійський бізнесмен і політик, який заснував власну партію – Ред.) теж олігарх, а його партія – це партія олігархів. Але ми зазвичай не такі грубі у своїй риториці. Ринкова економіка в нас існує всього 20 років. Але якщо хтось хоче, хай називає цих бізнесменів олігархами», – відмітив посол.

Він також вважає, що коаліція Партії регіонів з КПУ зовсім не є «неприродною» зважаючи на те, що за останні двадцять років комуністи серйозно змінили свою спрямованість.

«В принципі в Австрії так само відбулося при створенні великої коаліції», – провів паралелі дипломат.

Бережний також вважає, що вибори пройшли без особливих порушень та засвідчили рух України до демократії.

«Принаймні для мене результат виборів є позитивним, з’явилися нові обличчя в парламенті. Україна рухається своїм шляхом до Європи, шляхом демократизації. Зараз явно хочуть знайти привід, щоб відкласти підписання угоди про асоціацію і тягнути так до президентських виборів 2015 року. І звичайно, тут впливає проблема Тимошенко і Луценка. Партія Тимошенко дуже популістська, вона лише прикрашає себе демократією», – підкреслив посол. 

96