Посол України: ЄС використовує справу Тимошенко, щоб припинити інтеграцію України

21 Жовтня 2011, 11:36

Коментуючи рішення ЄС перенести зустріч з Януковичем Єлісєєв відзначив: «Деякі скептичні країни-члени хотіли почути від  нас: «Ви нас не любите. Тому ми підемо в митний союз». Проте це не так. Я підкреслюю – ми так не зробимо».

«Можливо, ви (ЄС) не готові укласти таку амбіційну угоду з Україною. Звичайно, якщо ви запитаєте посадовців ЄС, вони скажуть, що клімат зараз непідходящий (для переговорів). Якщо використовувати такий самий критерій «клімату» під таким приводом можна скасувати близько 80% переговорів ЄС», – заявив Єлісєєв.  

Єлісєєв заявив, що Янукович був готовий продовжити переговори на більш м’яких умовах перед тим, як ЄС відмінив зустріч з ним. «Ми  розглядали її (відмінену зустріч) як можливість розглянути всі невирішені питання, навіть благословити угоду. Проте, ви вирішили її відкласти. Це ваше суверенне рішення, і ви маєте прийняти наслідки», – додав посол.

Єлісєєв також зазначив: «Це могла бути історична зустріч. Проте, замість цього, її можуть запам’ятати як день втрачених можливостей».

Дипломат повідомив, що його робота – залишатися «оптимістом». «Незважаючи на той факт, що деякі країни не хочуть продовжувати інтеграцію, наша позиція залишається незмінною…Незважаючи на те, що ви хочете, ми продовжуємо прагнути одного дня стати повноправними членом ЄС», – зазначив дипломат.