Посол США закликав Британію розірвати ядерну угоду з Іраном

13 Серпня 2018, 10:00

Посол Сполучених Штатів у Великій Британії Вуді Джонсон закликав Лондон вийти з ядерної угоди з Іраном. Про це повідомляє Reuters.

 

За словами Джонсона, поки цього не станеться, Америка посилюватиме тиск.

 

"І ми хочемо, щоб Велика Британія стала на наш бік", – додав він.

 

Посол США також піддав критиці Тегеран за фінансування "участі у війнах та злочинності".  

 

Джонсон закликав Британію "вийти з невдалої операції 2015 року" та використати її значну дипломатичну владу і вплив, щоб приєднатися до США.

 

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що режим санкцій проти Ірану буде суворо дотримуватися і діяти поки Тегеран  радикально не змінить свій курс.  За його словами, відновлення санкцій щодо Ірану є важливим елементом політики США. Зокрема, він зазначив, що Вашингтон готовий до руху назустріч Тегерану, однак це "вимагає колосальних змін з боку іранського режиму". Крім того, Помпео назвав іранське керівництво "поганими акторами" і заявив, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх "поводитись, як нормальна країна".

 

31 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.