Посол США з питань релігійної свободи прибуде до України

11 Вересня 2018, 12:51

Посол Сполучених Штатів Америки з питань релігійної свободи Сем Браунбек відвідає Україну. Про це йдеться на сайті Державного департаменту США.

 

Зазначається, що в Україні посол зустрінеться з урядовцями та релігійними лідерами, щоб обговорити зусилля із захисту та підтримки свободи віросповідань.

 

Водночас точна дата візиту наразі невідома.

 

Крім того,  Браунбек відвідає Польщу та Узбекистан.

 

Раніше Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві – архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Як повідомлялося, 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.