Посол США виступила на підтримку працівників НАБУ та САП

4 Грудня 2017, 17:48

Дипломатичний представник США в Україні Марі Йованович повідомила, що високо оцінила роботу працівників Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це вона сказала в інтерв'ю LIGA.net.

"Ми пишаємося тим, що надали підтримку створенню цих антикорупційних органів і продовжимо допомагати їм. Пару днів назад я зустрілася з деякими зі слідчих НАБУ і прокурорів САП, і розмовляла з цими хоробрими чоловіками і жінками, багато з яких, працюючи в НАБУ і САП, залишили інші посади і роботу, щоб взятися за те, що вони вважають своїм покликанням: допомагати Україні стати демократичною, прозорою країною, що відповідає європейським стандартам", – заявила вона.

Посол США наголосила, що відомства вже досягли значних результатів у своїй роботі, але більш 100 проваджень, які вони розслідують гальмуються на рівні судів.

"Це показує необхідність заснувати незалежний Антикорупційний суд", – підкреслила Йованович.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.

4 грудня ГПУ викликала на допит Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.