«Мета Америки – побачити, як Україна повертається на шлях політичного й економічного оздоровлення із сильним наголосом у довготерміновій перспективі на розбудові інституційних зв'язків з Європою. Дуже важливо, щоб було продовжено зусилля з обох боків вибудувати комунікацію і сприяти примиренню між політичною опозицією, провідними опозиційними лідерами та урядом, і ми будемо робити усе, що можемо, іззовні, щоб підтримати цей процес, заохочуючи політичний діалог та відмовляючи від насилля й екстремізму», – заявив Пайєтт.
«Я особливо відзначу подальше занепокоєння мого уряду, про що я вже казав публічно кілька разів, недавнім сплеском нападів на журналістів, політично мотивованими, як виглядає, зникненнями та нападами на представників громадянського суспільства і правозахисних груп. Надзвичайно важливо, щоб ці злочини не були забуті і щоб уряд використав усі наявні в його розпорядженні інструменти розслідування, щоб розібратися, що відбувалося, і притягнути до відповідальності винних у цих жахливих злочинах», – додав посол США.
Нагадаємо, 30 січня Віктор Янукович заявив, що усі зобов’язання, які влада взяла на себе у переговорному процесі з опозицією для врегулювання ситуації в країні, вже виконано.
Як відомо, після переговорів влади і опозиції подав у відставку з посади прем'єра Микола Азаров. Янукович схвалив таке рішення.
А 29 січня провладна більшість таки ухвалила законопроект про звільнення затриманих учасників акцій протесту, зокрема, під час подій на вулиці Грушевського у Києві. Проте цей законопроект вступить в силу у випадку звільнення державних будівель і вулиць.