«Я чимало попрацював в недемократичних країнах. Україна на них не схожа. Україна виглядає як демократія в розвитку, і США зроблять усе, що в їх силах, щоб допомогти їй. Включно, звичайно, з продовженням нашої підтримки інституціям громадянського суспільства»,- сказав посол США.
Водночас він не став заперечувати, що в Україні є певні виклики демократії. «Були серйозні проблеми під час парламентських виборів 2012 року. Тиск на ЗМІ, на свободу преси – це предмет занепокоєння. Вибіркове правосуддя – це серйозне питання. Але це не причина опускати руки», – сказав Пайєтт.
В той же час він висловив переконання, що Угода про асоціацію з ЄС та пов'язані з нею реформи «з часом повинні покращити якість української демократії».
Як відомо, згідно з даними опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи та Центром Разумкова в травні, 55% українців упевнені, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України, в той же час за певних обставин підтримати авторитарний лад готові 19%.