Посол США: тиск Росії на Україну порушує зобов’язання РФ перед ОБСЄ

18 Листопада 2013, 20:59

Зі слів Пайєтта, на зустрічі обговорювалися підсумки слухань комітету із зовнішніх відносин у Сенаті США 14 листопада, на яких США підтримали євроінтеграційні прагнення України.

"… Ми маємо побоювання щодо тиску Росії на європейський вибір України. І наше судження ґрунтується на тому, що в цьому разі цей тиск суперечить багатостороннім зобов'язанням Росії, включаючи їх зобов'язання в ОБСЄ, не кажучи про інші міжнародні структури, до яких я відношу СОТ", – сказав Пайєтт.

При цьому посол висловив надію на успішні переговори України з Міжнародним валютним фондом.

На думку посла США, всі 28 країн-членів Європейського Союзу виступають за успішне підписання угоди про асоціацію з Україною.

"… Ця угода про асоціацію дасть істотні переваги як для громадян, так і для представників бізнесу в Україні", – сказав Пайєтт.

Також він прокоментував занепокоєння ЗМІ про труднощі приведення економіки України у відповідність до стандартів ЄС після підписання угоди про асоціацію.

"Я думаю, що всі економічні дослідження, з якими я ознайомився, і всі представники великого бізнесу, з ким я розмовляв, говорять… що в довгостроковій перспективі угода про асоціацію буде мати сильний позитивний вплив на перспективи становлення України як багатої країни", – сказав Пайєтт.

Посол також додав, що він запевнив Кожару у тому, що в разі підписання угоди США будуть сприяти розвитку двосторонніх відносин з Україною не тільки в сфері торгівлі й інвестування, але також і зміцненню енергетичної безпеки.

Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

23 жовтня Європарламент прийняв іще одну резолюцію, в якій звинуватив Росії у тиску на країни – учасниці програми "Східне партнерство", які прагнуть подальшої інтеграції з ЄС.

Як відомо, Україна, Грузія і Молдова мають наміри підписати чи парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді. Такий крок унеможливить їх вступ до Митного союзу.

Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією.