Посол США розповіла, як зробити ефективною боротьбу з корупцією в Україні

9 Грудня 2016, 16:33

Україна має зосередити зусилля на створенні прозорої системи перевірки даних електронних декларацій чиновників. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, виступаючи на громадському форумі з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією.

"Я пропоную три заходи, і вони стоять вже у порядку денному. По-перше, незалежна прозора система перевірки майнових декларацій", – сказала Йованович.

По-друге, за словами дипломата, потрібно надавати більше ресурсів незалежним антикорупційним органам. У цьому контексті вона звернула увагу на необхідність надати Національному антикорупційному бюро України право на прослуховування телефонів.

Читайте також: Посол США прокоментувала статки українських можновладців в е-деклараціях

Третім пунктом, на переконання посла, є створення антикорупційного суду, який зможе ухвалювати законні та справедливі рішення у справах, які розслідують САП та НАБУ.

"Це досить важкі завдання, але, зважаючи на те, що Україна стикнулася із всюдисущою корупцією, вона має дати системну відповідь. Я знаю, що Україна переможе у цій боротьбі", – наголосила Йованович.

Нагадаємо, що раніше Йованович наголосила на необхідності розширення повноважень Національного антикорупційного бюро України і прискорення створення в країні антикорупційного суду.