Посол США повідомив про деталі візиту місії МВФ в Україну

22 Серпня 2018, 10:35

Представники місії Міжнародного валютного фонду під час свого візиту до України обговорюватимуть питання цін на газ для населення. Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий.

 

За його словами, створення умов для надходження інвестицій є важливим пріоритетом і роботи посольства, і української влади.

 

"Очевидно, що прийняття антикорупційного законодавства – це умова надання додаткових кредитів. Ми очікуємо в вересні місію МВФ в Україні і розгляд цих питань", – наголосив Чалий.

 

Водночас він зазначив, що питання надання чергового траншу Україні від МВФ перебуває на завершальній стадії.

 

"Звичайно, що візит місії МВФ – це хороший знак. Очікуємо розмову серйозну, уже на завершальній стадії. Розмову по тих нюансах, які залишились. З трьох складних питань, які розглядались, два – ми вирішили. Третє залишилося. Тому зараз вже мова йде про інші моменти взаємодії з МВФ. Зокрема, по тарифам на газ. Це складніше питання. Воно внутрішнє, це відповідальність Уряду. Я думаю, що тут треба зараз шукати рішення", – повідомив Чалий.

 

Посол також підкреслив, що ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд було позитивно оцінено в США як виконання другої умови надання траншу від МВФ.

 

"Якщо говорити про антикорупційне законодавство, то на сьогоднішній день ми все таки зробили цей крок (ухвалення законопроекту про створення ВАКС – Ред.). В першу чергу, за активної ролі президента України. Це, очевидно, було помічено в США. Ви бачили позитивні заяви МВФ та державного департаменту", – додав Чалий.

 

Крім того, він пояснив, чому американці розглядають це питання. Оскільки в МВФ надають допомогу на реформи у розмірі 420 мільйонів доларів щорічно, то у відповідь хочуть бачити втілення цих реформ, підкреслює дипломат.

 

"Звичайно, створення умов ефективної боротьби з корупцією – один з напрямів", – резюмував посол.

 

Нагадаємо, 13 серпня постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман повідомив, що місія МВФ відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.