Спецслужби США не оприлюднюють докази того, що Boeing рейсу MH17 був збитий із зенітно-ракетного комплексу Бук, привезеного з РФ, щоб не поставити під загрозу своїх інформаторів. Про це заявив посол США в РФ Джон Теффт.
"Є джерела і методи, про які вони [керівники спецслужб] не розповідатимуть. І мені здається, будь-яка спецслужба не буде про це розповідати. Після того, як ви розкриєте, ви можете поставити під загрозу джерело інформації, і цього не буде ніхто робити, і росіяни теж цього не будуть робити", – сказав Тефт в інтерв'ю радіостанції Ехо Москви.
За його словами, спецслужби США представили докази в Сенаті і Палаті представників, і конгресмени визнали їх переконливими.
Читайте також: Річниця катастрофи MH17. США висловили повну довіру системі судочинства Нідерландів
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії
28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.