Посол США: Кузьмін може знову звернутися за візою, але ми врахуємо попередню ситуацію

24 Липня 2013, 17:07

Теффт відмовився прокоментувати скасування багаторазової американської візи Кузьміна, пославшись на конфіденційність таких справ.

«Щодо цього випадку я не можу розголошувати подробиці, бо відповідно до нашого права, яке захищає приватну інформацію, лише він (Кузьмін – Ред.) і працівник консульства, який веде його справу, мають право говорити про її деталі», – сказав Теффт.

Він наголосив, що інформація візових справ є конфіденційною.

«Ренат Кузьмін зробив цю справу публічною. Ми підтвердили, що його візу було скасовано. Він може знову звернутися по відкриття нової будь-коли, якщо захоче поїхати до США. Проте ми врахуємо ситуацію, яка сталася раніше», – заявив посол.

Повний текст інтерв’ю з послом США читайте у № 30 «Українського тижня».

Нагадаємо, у грудні 2012 року перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в листі президентові США поскаржився на анулювання без пояснення причин його багаторазової п'ятирічної візи в США. Кузьмін вважає, що це сталося на замовлення американських лобістів, які тривалий час перешкоджать проведенню допитів свідків у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня».

10 грудня посол США в Україні Джон Теффт підтвердив, що Кузьміну скасовано американську візу. При цьому він запевнив, що сам Кузьмін знає причину, чому йому було відмовлено у візі.

Тим часом ЗМІ повідомляли, що влада США отримала інформацію, що, всупереч задекларованій приватній меті візиту, Кузьмін попрямував до Каліфорнії для допиту Петра Кириченка – колишнього партнера екс-прем'єра Павла Лазаренка і одного з ключових свідків у справі про вбивство Щербаня.

Американські юристи та політологи назвали листп Кузьміна до Обами ганьбою української дипломатії.