"Ми цілком підтримуємо місію Кокса-Кваснєвського і сподіваємося на її успіх. На даний момент це головний канал комунікації з українським урядом з цього питання. Ми сподіваємося, що такий формат співпраці буде успішним", – сказав посол.
Він також зазначив, що США турбує практика застосування вибіркового правосуддя в Україні, що негативно позначається на розвитку української демократії.
"Для США "справа Тимошенко" – це питання не персоналії, а питання принципу. Нас турбує сам факт вибіркового переслідування колишнього глави уряду за дії, здійснені нею в офіційній якості. Такого роду вибіркове переслідування не йде на користь стратегічного розвитку української демократії, яка і є наріжним каменем нашого стратегічного партнерства", – підкреслив американський посол.
Говорячи про можливе відвідання екс-прем'єра Юлії Тимошенко в харківській лікарні, посол відзначив важливість координації відповідних дій з послом Євросоюзу Яном Томбінські.
"Ми будемо і далі працювати над цим питанням разом з європейськими колегами для того, щоб здійснити візит тоді, коли це буде найбільш корисно з точки зору американських і європейських інтересів в контексті сприяння успішному підписанню Угоди про асоціацію з ЄС , а також зміцнення інституційних зв'язків України з Європою", – сказав він.
Нагадаємо, голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські на брифінгу в Кабміні 18 вересня наголосив, що вирішення питання Тимошенко залишається серед політичних вимог Євросоюзу до України в рамках підписання Угоди про асоціацію.
Читайте також: Три шляхи Януковича у питанні Тимошенко: звільнення, лікування за кордоном або відмова від євроінтеграції