«Останні роки ми щороку видавали від 100 тис до 115 тис віз. Причому ця цифра не змінилася незважаючи на те, що зараз багато країн – сусідів України – також видають шенгенські візи», – заявив посол.
«Люди, як правило, їдуть в Німеччину з метою медичного лікування або туризму. Але найбільша кількість віз видається для відвідування близьких і рідних – це 50%. І ще 30% віз ми видаємо для ділових поїздок. Це свідчення того, що існує щільна мережа зв'язків між нашими країнами, в тому числі і на економічному рівні», – зазначив Гаймзьот.
Він додав, що в Німеччині навчаються більше 7 тисяч українців.
«Якщо говорити про звичайних українців, то ніяких змін у візовій політиці для них не відбулося», – зазначив він, коментуючи питання щодо зменшення видачі віз українцями країнами Шенгенського договору як механізм тиску на владу України.
«Коли з лав опозиції лунають заклики використовувати візову політику, то опозиція має на увазі не звичайних українців, а цілком конкретних осіб», – пояснив посол.
Нагадаємо, за даними польського Міністерства закордонних справ, у 2011 році Польща скоротила видачу віз українцям вперше за два попередні роки.