Посол РФ вважає, що позиції ПР у Раді достатньо для розв’язання газової суперечки

Акценти
22 Листопада 2012, 12:55

"Діалог іде. І він, як мені здається, на даному етапі серйозно відрізняється за змістом від того, що було ще місяць тому", – сказав він журналістам у четвер, 22 листопада,в Києві після покладання квітів на могилу Петра Столипіна.

Відповідаючи на запитання, як новий склад Верховної Ради може вплинути на активізацію "газового" діалогу України і Росії, посол сказав: "Я не думаю, що конкретно Верховна Рада може якось вплинути на активізацію енергетичного діалогу. Я припускаю таке: якщо Російська Федерація і Україна вийдуть на домовленості у цій сфері, позиції Партії регіонів в Раді достатньо для того, щоб таке рішення було підтримано і конституйовано".

"Але це в тому, випадку, якщо зміни будуть потрібні для внесення корекцій у відповідне законодавство або, наприклад, для відповідного схвалення якогось міжнародного договору", – пояснив він.

Крім того, він зазначив, що під час візиту прем'єр-міністра України Миколи Азарова до Москви вони з російським колегою Дмітрієм Мєдвєдєвим серйозно обговорювали питання енергетики.

"Одна з тем, яка на переговорах звучала, – це тема, пов'язана із зобов'язаннями України вибирати певну кількість газу Російської Федерації… На сьогоднішній день ми очікуємо обсяг імпорту Україною газу десь у межах 27-28 млрд.куб", – сказав Зурабов.

Разом з тим він зазначив: "Переговори ведуться, я думаю, що в цьому питанні справа не дійде до розгляду проблеми в судових засіданнях".

Нагадаємо, міністр палива та енергетики України Юрій Бойко не виключає судових розглядів щодо питання закупівлі обсягів газу у Росії.

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що Україна планує у 2013 році скоротити закупівлю газу у Російської Федерації до 20 млрд куб. м і імпортувати з Європи за реверсною схемою приблизно 5 млрд куб. м.

Водночас, за даними Державної служби статистики, видобуток природного газу в Україні у січні-жовтні 2012 року скоротився порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 0,6% – до 15,9 млрд куб. м

Як відомо, "Газпром" погрожує Україні судом за скорочення обсягів закупівлі газу.

89